Як повідомив Обозреватель, за словами Лампіки, підстав для знесення існуючих дерев немає. За її словами, має місце нездорова ситуація, коли спочатку витрачаються гроші на знищення дерев, а потім на закупівлю за кордоном платанів за ціною від 3 тисяч євро за штуку

"Ми зафіксували факт знесення зелених насаджень на вулиці Короленка. Вулиця ця – в задовільному стані. Але міська рада вирішила реконструювати її разом з декількома іншими вулицями. Бюджет, виділений на реконструкцію, становить понад 100 мільйонів гривень. І за проектом, всі дерева на вулиці Короленка повинні бути знищені. А це нормальні здорові молоді дерева, що зафіксовано офіційними актами огляду. Спочатку бюджет використовується для того, щоб знищити ці дерева. А потім міськрада збирається купити за кордоном платани за ціною від 3 тисяч євро за штуку", – розповіла Лампіка.

Своє рішення зрубати всі дерева в міськраді, як розповіла керівник "Екологічного патруля", аргументують необхідністю зміни комунікацій – варіант підкоригувати план їх прокладання так, щоб не чіпати дерева, чиновниками не розглядається.

До того ж, за словами Лампіки, дніпровці вже турбуються про те, чи не стане ця реконструкція настільки ж затяжний, як ряд вже початих.

"У нас в стані реконструкції зараз знаходиться набережна. Вона повністю розбита, дерева викорчувані, всюди стирчить арматура. І так – вже три роки. Приблизно стільки ж в стадії реконструкції – новий міст. На нього списують гроші. Відкрита купа кримінальних справ з приводу того, що підрядники розікрали кошти і не виконали роботи – а "реконструкція" триває, гроші витрачаються. За році і більше реконструюють невеликі сквери", – переконана Лампіка.

За словами екозахисниці, подібна політика, коли під виглядом реконструкції або "омолодження" дерева просто дочиста знищуються, характерна для багатьох населених пунктів. У багатьох селах вирубку дерев взагалі проводять за рахунок екологічних фондів, створених для того, щоб захищати, в тому числі, і зелені насадження. При цьому, шкода від подібного варварського знищення дерев – колосальна. Адже головна функція дерев, особливо у великих містах з масою транспорту і потужною промисловістю – очищення повітря від чадних газів і важких металів.

За санітарно-екологічним нормам, в промислових містах на одного жителя має припадати 100-150 кв. м. зелених насаджень. Але при зростанні населення великих міст кількість дерев стрімко зменшується. Молоді ж саджанці зможуть повноцінно виконувати функції очищення лише через 30 років після посадки.