"Відповідно до вимог нового Кримінального процесуального кодексу, слідчий не зобов’язаний попереджати адвокатів тієї чи іншої особи, якій вручають повідомлення про підозру у скоєнні злочину, адже тільки після вручення такого документа, підозрюваний має право на залучення адвокатів до справи і свого захисту", - повідомив начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Андрій Курись.

"Але, тим не менше, слідчий у справі про вбивство народного депутата Щербаня у п’ятницю намагався вручити повідомлення про підозру захисникам Тимошенко Кожем’якіну і Власенкові. Адвокати відмовилися його отримати. Все це зафіксували на відеокамеру і нададуть суду", - додав він.

На думку Андрія Курися, прав підозрюваної Юлії Тимошенко ніхто не порушував. Він наголосив, що слідчі дії з екс-прем'єром не проводили, оскільки новий КПК передбачає таку можливість лише після вручення повідомлення про підозру.

"Усі слідчі дії з нею будуть проводити у присутності адвокатів. Саме тому їм вже надіслали відповідні повідомлення про заплановані дії на поштові та електронні адреси, так само - на телефони", - розповів представник ГПУ.

Нагадаємо, колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивстві Євгена Щербаня. Віктор Пшонка наголосив, що до такого рішення Генпрокуратура дійшла під час досудового розслідування, проведеного за новим КПК.