У Грузії відбуваються жалобні заходи за загиблими. Зокрема, люди несуть квіти до пам’ятників та купують спеціальну символіку. Усі вилучені від продажів кошти витратять на освіту дітей тих, хто загинув у війні. Пам’ять жертв конфлікту вшановуватимуть упродовж тижня.

Нагадаємо, активна фаза бойових дій розпочалася в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року. Грузія з метою відновлення конституційного ладу ввела свої військові підрозділи до бунтівної Південної Осетії.

За кілька годин Росія, мотивуючи свої дії "захистом власних миротворців та громадян Росії на території Південної Осетії" почала бомбардувати грузинські військові об’єкти з літаків. Загалом конфлікт тривав 5 днів. За цей час між російськими та грузинськими арміями відбувалися повномасштабні бойові дії із застосуванням бронетехніки, авіації та іншого озброєння.

Згідно з офіційними даними, грузинська сторона втратила у конфлікті 412 осіб, більше 2 тисяч людей отримали поранення. Втрати Південної Осетії склали 160 осіб, Росії - 67. Втім, Грузія називає такі показники заниженими.