З кожним роком боротьба за чистий ковток повітря стає все більш актуальною. Натомість зовсім недавно було винайдено революційний кишеньковий пристрій, який перетворює забруднене повітря у чисте і навіть збагачує його мінералами.

"Будь-що, що може зменшити забруднення повітря це добре. Цей винахід ще треба дослідити, але сама ідея – хороша", – грузинський лікар-пульмонолог Ліза Годердзішвілі.

Читайте також: Від забруднення довколишнього середовища помирає найбільше людей: шокуюче дослідження

За словами розробників, для перетворення вуглекислого газу в кисень пристрій використовує процес фотосинтезу у живих клітинах дерева. Їх створюють за спеціальною технологією з ДНК дерев і поміщають у змінний картридж. Все, що потрібно від людини – просто вдягнути химерний на вигляд респіратор і дихати.

Ми спробували відтворити процеси, які відбуваються у дереві, коли воно очищує повітря. Ці процеси дуже складні, але нам вдалося повторити їх у наших картриджах,
– грузинський винахідник Бачо Хачідзе.

Чи стане пристрій панацеєю у боротьбі за чисте повітря – покаже час. Але, схоже, що він має всі шанси на успіх. Адже проблема забруднення атмосфери нині стоїть дуже гостро. За найновішими дослідженнями, кожна шоста смерть у світі спричинена саме поганою екологією.