Пряма трансляція на
Останні випуски

У Харкові за підтримки НАТО 9 бійців отримали спеціальні спортивні протези

- Читать новость на русском

Спеціальні спортивні протези тепер доступні в Україні. Щоправда, поки що лише за рахунок міжнародних партнерів. У рамках програми НАТО українських інженерів-протезувальників навчили створювати складні пристрої. Усе для того,аби бійці могли займатися спортом. Такі протези уже виготовили для 9 бійців з інвалідністю.

Руслан втратив праву ногу два роки тому, а ліву – збирали та зрощували понад півроку. Чоловік каже, спорт допомагає йому оговтатися після серйозних травм. Зараз він уже бере участь у змаганнях "Сила нації" і планує потрапити на "Ігри Нескорених". 

Читайте також: Як українські спортсмени готуються до участі в "Іграх нескорених": промовисте відео

" Я наступив на міну, але задоволений, що живий. Без кінцівок, як виявляється, теж можна жити. Я людина позитивна, тому вирішив займатися спортом", – розповів спортсмен з інвалідністю Руслан Фрізін.

нато

Виготовляли штучну кінцівку близько двох місяців

Втім аби Руслану було легше займатися спортом, йому потрібен спеціальний спортивний протез. В Україні ж, відповідно до закону, пораненим бійцям безкоштовно дають лише звичайні побутові протези. Тож у рамках пілотного проекту іноземні фахівці навчили харківських протезувальників виготовляти більш складні пристрої. І 9 бійців уже отримали 11 нових протезів завдяки підтримці НАТО.

харків бійці спорт

Спеціальний спортивний протез для бійців

Виготовляли штучну кінцівку близько двох місяців. Хоча іноді процес може тривати і до півтора року.  Тепер харківські протезувальники готові за потреби виготовляти спортивні протези. Лише чекають на зміни в законі.

нато протези

Бійці отримали спортивні протези у Харкові

Зазначимо, в Україні близько півтисячі бійців у ході бойових дій на Донбасі втратили кінцівки.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі