"17 грудня 2011 року о 13: 24 хвилини за місцевим часом на залізничній станції Шетпе, розташованій у Мангістауської області, група осіб заблокувала рух пасажирського потягу сполученням Мангишлак-Актобе. У поїзді перебувало 369 пасажирів", — повідомив офіційний представник Генпрокуратури Нурдаулет Суіндіков.

Група осіб виступила із закликами в підтримку учасників масових заворушень у місті Жанаозен.

В результаті блокування, порушилась нормальна робота транспорту, сталася багатогодинна затримка семи пасажирських і дев'яти вантажних поїздів.

Ігноруючи роз'яснення закону, дані співробітниками прокуратури, а також вимоги співробітників поліції та місцевих виконавчих органів, учасники акції відмовилися звільнити залізничні колії для руху поїздів.

З учасниками незаконної акції проводилися тривалі переговори про припинення протиправних дій, в результаті яких більшість з них, які знаходилися на шляху, добровільно пішли у селище та покинули станцію.

Між тим, близько 50 хуліганів відповіли категоричною відмовою на вмовляння про мирне вирішення питання.

Близько 20 години за місцевим часом співробітники поліції вжили заходів, щоб звільнити залізничні колії та припинити злочинні дії.

"Однак хуліганська група чинила опір, підпалила тепловоз вантажного поїзда, закидала пляшками вагони з горючими рідинами. Одночасно з боку селища з привокзальної площі прибуло ще 150-200 осіб, які, взявши співробітників поліції в кільце, почали також закидати їх камінням і пляшками із запальною сумішшю. Також пляшками з горючими рідинами і каменями були закидали автобуси, на яких прибули співробітники поліції для охорони громадського порядку", — повідомив чиновник.

Крім того, до площі кілька разів під'їжджала автомашина "УАЗ" без держномерів, з якої невідомі особи з вогнепальної зброї обстріляли співробітників правоохоронних органів.

"В результаті цих нападів п'ять співробітників органів внутрішніх справ отримали різні поранення і опіки", — підкреслив офіційний представник Генпрокуратури.

Нагадаємо, 16-17 грудня, в казахстанському місті Жанаозен Мангістауської області під час масових заворушень, за офіційними даними, загинули 13 людей, 86 постраждали. Президент країни Нурсултан Назарбаєв ввів в місті режим надзвичайного стану строком на 20 днів, у цей період вночі діятиме комендантська година.