Напередодні група осіб заблокувала рух пасажирського поїзда № 309 сполученням Мангишлак—Актобе. У потязі перебувало понад 300 пасажирів. Перекрили рух громадяни, які виступили із закликами в підтримку учасників масових заворушень у місті Жанаозен.

В результаті блокування залізничних шляхів затримали рух семи пасажирських та трьох вантажних поїздів.

У повідомленні наголошується, що учасники акції, ігноруючи роз'яснення закону, дані співробітниками прокуратури, а також вимоги співробітників поліції та місцевих виконавчих органів, відмовилися звільнити залізничні колії для руху поїздів.

Близько 20:00 за місцевим часом поліцейські звільнили залізничні колії. На цей час більшість з тих, хто блокував колії, добровільно пішли в селище, залишивши станцію, проте близько 50 осіб чинили опір співробітникам поліції. Вони підпалили тепловоз вантажного поїзда, закидали пляшками вагони з займистими рідинами. Далі хулігани продовжили свої злочинні дії на території селища Шетпе, де підпалили новорічну ялинку, розбили камінням вітрини магазинів та вікна автотранспорту, повідомляє Генпрокуратура.

Коли поліцейських закидали пляшками з горючою рідиною та камінням, вони відкрили вогонь.

За попередніми даними, до Мангістауської районної лікарні з вогнепальними пораненнями надійшли 12 постраждалих, з яких один помер.

Лінійний відділ внутрішніх справ на станції Актау порушив кримінальну справу.

Нагадаємо, 16-17 грудня, в казахстанському місті Жанаозен Мангістауської області під час масових заворушень, за офіційними даними, загинули 11 людей, 86 постраждали. Президент країни Нурсултан Назарбаєв ввів в місті режим надзвичайного стану строком на 20 днів, у цей період вночі діятиме комендантська година.