Суд вирішив тримати під вартою засновника "Айдару" до 28 серпня 2016 року. Це майже два місяці.

Люди, які звільняли Україну, вони заарештовані. Лихоліт був легендою батальйону "Айдар". Він врятував цю державу. Щойно український суддя відправив його за грати за звинуваченням від сепаратиста, а українські поліцейські намагаються його посадити,
— розповів нардеп Єгор Соболєв.

Семен Семенченко зазначив, що такий термін за даними звинуваченнями є неприпустимий. Народні депутати, які хотіли взяти "Батю" на поруки, просто оточили його в залі суду.

Нагадаємо, зранку заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука повідомив, що ГПУ затримала юриста, "який організував злочинну групу під патріотичними гаслами".

Згодом ГПУ повідомила про підозру двом бійцям "Айдару", яких звинувачують у скоєнні низки тяжких злочинів. Пізніше стало відомо, що йдеться проодного з командирів батальйону "Айдар" Валентина Лихоліта з позивним "Батя".

Кримінальне провадження проти нього порушили за підозрою в організації озброєної банди, розбої, проникненні в житло, викраденні двох або більше осіб. За версією слідства, айдарівець декілька разів порушував Конституцію України, Устав Збройних сил України та неналежно виконував свої службові обов’язки.

Зараз на поруки Валентина Лихоліта взяли 5 народних депутатів – Соболєв, Костенко, Семенченко, Мосійчук та Лозовий. Забажала взяти на поруки свого колишнього командира і сама Надія Савченко, проте вона не змогла приїхати до зали суду.