Стан здоров’я жінок стабільний, кажуть медики, захворювання протікає у легкій формі. Дві хворі вже навіть встигли народити.

“На сьогодні у другому пологовому будинку знаходяться у відділенні обсервації 7 жінок з легкою формою грипу А/H1N1, без ускладнень та пневмонії. І троє у яких не підтвердився цей вірус грипу, в них діагноз ГРВІ. Також ізольовані 14 жінок, які були у контакті з хворими”, - каже міністр охорони здоров’я Криму Ігор Шпак.

З ознаками захворювання до пологового будинку минулого тижня поступили 10 жінок з різних регіонів Криму. Джерелом зараження міг бути будь-хто з відвідувачів або хтось із вагітних. Медики вже перевірили їхніх родичів та персонал, який контактував з хворими - клінічних ознак недуги не виявлено. Вагітні пройшли курс лікування препаратам "Таміфлю".

"Таміфлю" приймається перші 48 годин з моменту появи катаральних ознак, поява результатів, що підтверджують діагноз "свинячий грип" — це цілеспрямований перпарат, він зявляється значно пізніше”, - каже головний лікар пологового будинку №2 Сімферополя Ірина Глазкова.

В осінньо-зимовий період гострі респіраторні захворювання перенесли більше півтисячі вагітних кримчанок, 50 з них захворіли минулого тижня. Загалом ситуація із захворюванням на грип в Криму стабільна, епідемічний поріг перевищений лише у двох населених пунктах.

“За останній тиждень цього року рівень захворюваності залишається нижче на 51%, в цей же час у двох регіонахАвтономії рівень захворюваності перевищує рівень епідемічого порогу — це Сімферопіль та Гурзуф”, - каже головний санітарний лікар Криму Наталя Пеньковська.

У зв’язку з ситуацією в сімферопольському пологовому будинку №2 у всіх медичних установах міста заборонили відвідування та ввели карантин.