Як стверджують організатори виставки "Бруд: немита історія повсякденності" в лондонському музеї "Wellcome Collection", ставлення людини до бруду залежить від контексту.

"Welcome Collection" відомий тим, що поєднує у своїх експозиціях науковий і художній інтерес до людської природи. Крім того, куратори музею не бояться говорити про теми, які інші колеги-музейники уникають.

Експозиція починається з голландського міста Дельфт XVII століття. Фото та предмети домашнього вжитку оповідають про історію домогосподарок, які годинами мили і скребли свої будинки разом зі своїми служницями.

Художниця Серена Кордо на замовлення галереї зробила проект - всі охочі можуть подарувати їй своє сміття, з якого вона робить цеглу. Передбачається, що впродовж роботи виставки, яка триватиме до кінця серпня цього року, кількість цегли буде рости.

"Нам надсилають сміття з Канади, з Перу, з усього світу Все, що треба зробити, це зв'язатися з керівництвом музею, і воно надішле вам пакет, в який потрібно покласти своє сміття", — каже Корд.