Шестикурсник Ілля Павлюк у захваті від "живих стендів". Говорить: за ними легко зрозуміти, якою є електропроводка машини, система клімат-контролю чи, як заводиться двигун.

Читайте також: У Києві відкрили унікальну виставку зі скульптурами кіборгів: з'явилось відео

"Викладачеві не потрібно показувати на малюнках чи плакатах. Він може привести студента, ввімкнути, показати все, що може зімітувати якусь помилку, виставити різні режими. Ми проводили лабораторні роботи, де визначали, як змінюється подача палива", – зазначив студент.

Під час навчання студенти ще й моделюють різні частини автомобілів на комп'ютерах: від дисків на колесах - до двигунів. А вже тоді, орієнтуючись на 3D зображення, пробують створювати деталі, якими можуть доповнити стенди у лабораторіях.

"До прикладу, система приготування повітря, запасу повітря, контур управління, а також виконавчі механізми. На практичних чи лабораторних роботах студенти мають можливість вивчати як апаратурне облаштування цієї гальмівної системи, так і проводити її діагностику чи виявляти несправності", – прокоментував старший викладач кафедри тракторів та автомобілів Олег Сукач.

Більше про "живі" стенди – дивіться у сюжеті.