Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Там зазначають, що 21 вересня було затримано чотирьох бойовиків – ватажка на прізвисько "Лис", та його поплічників, мешканців Маріуполя.

"Усі вони пройшли спеціальну підготовку у таборах РФ, мають досвід бойових дій та брали безпосередню участь у збройних нападах на адмінбудівлі в Маріуполі у травні, коли загинуло багато правоохоронців та мирних жителів міста. Відомо, що зловмисники причетні до вбивств підприємців, у яких відбирали майно та гроші", - поінформували у відомстві.

Завданням бойовиків було скоєння диверсій, терактів з метою дестабілізації ситуації в регіоні.


(Фото СБУ)

У відомстві наголошують, що готуючи теракти, члени угруповання виїжджали до штабу "ДНР" у Донецьку та до Російської Федерації, де отримали зброю, вибухівку та детальні інструкції.

У затриманих вилучено топографічні карти Маріуполя з позначками адмінбудівель, звіт групи про готовність до диверсій, ручні гранатомети РПГ-26, снайперську гвинтівку нового зразка російського виробництв, 7 автоматів Калашникова із спорядженими магазинами, гранати РГД-5, велику кількість світло-шумових гранат, сигнальних ракет, радіостанції.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України, здійснюються оперативні та слідчі дії.