Про це повідомив під час конференції чиновник міністерства Олександр Семенець, передає УНІАН.

За його словами, 10-го грудня розробники цієї стратегії мають передати її до міністерства, яке оприлюднить його в середині грудня. Семенець наголосив, що після презентації стратегії, його будуть удосконалювати.

Читайте також: Як змінилася планета за останні три роки: таймлапс від Google

За словами представника Мінекології, одним з базових принципів стратегії буде розширена відповідальність виробників упаковки, суть якої полягає, зокрема, у роздільному зборі сміття.

Стратегію буде затверджено постановою Кабінету міністрів. Упродовж місяця-двох вона буде доопрацьовуватися і потім подаватися в уряд,
– додав Семенець.

Нагадаємо, 1 червня 2016 року Кабінет міністрів доручив Міністерству регіонального розвитку, а також Міністерству екології провести перевірку та інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними.

Наступним кроком державної політики, як очікується, стане розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану з реалізації цієї стратегії, які повинні бути підготовлені до кінця цього року.

У розробці проекту беруть участь консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку і німецького товариства міжнародного розвитку GIZ.