Спочатку поліцейські затримали трьох активістів, які викликали підозру. Як повідомив представник столичного МВС, у затриманих була карта, на якій особливими позначками були відзначені кілька квартир в довколишніх районах. Після перевірки молодиків відпустили.

Пізніше очевидці повідомили про нових затриманих на станції метро "Тульській".

Читайте також: Російські націоналісти влаштували несанкціоновану акцію

"Всього затримано близько 30 осіб. Сама площа практично порожня, молодь відловлюють на виході з метро", - зазначають очевидці.

Лідер руху "Русские" Дмитро Дьомушкін, пояснив, що такі рейди націоналісти проводять вже понад рік і з подіями у Бірюльово вони не пов'язані.

Він запевняє, що націоналісти, виявивши мігрантів, збиралися обмежитися написанням типових скарг у поліцію і Федеральну міграційну службу.

Читайте також: В'їзд до Росії пропонують зробити платним

"Сьогодні превентивно їх поліція затримала на виході з метро, близько 40 людей, проводила їх у парк, оточила, підігнали три автобуси з ОМОНом. Після бесіди чотирьох організаторів відвезли в 2-ій Хімкинський відділ, а одну людину відвезли для дачі пояснень в Слідчий комітет", - зазначив Дьомушкін.

Інший націоналіст Олександр Бєлов відзначив, що подібні рейди проводитимуться, незважаючи ані на затримання, ані на загрозу заборони "Російського маршу".

Глава МВС Росії Володимир Колокольцев наголосив, що ні про які "співробітництво" з націоналістами і спільні рейди для виявлення нелегальних мігрантів мова не йде.

Читайте також: Під Москвою затримали майже 700 мігрантів

"З приводу закликів до наших співробітників проводити якісь спільні заходи з організаторами та активістами цих заворушень. З ними і провокаторами ми маємо працювати у рамках кримінальних справ. Вони мають працювати зі слідством і давати свідчення. Ні про які домовленості, ні про які переговори із злочинцями мови взагалі не може йтися", - запевнив Колокольцев.

Нагадаємо, на минулих вихідних в Росії азербайджанець Орхан Зейналов убив російського хлопця, що вимагав, аби чоловік вибачився за образу його дівчини.

Це викликало масові протести москвичів: вони розгромили місцевий ТЦ, де часто збираються мігранти, і навіть влаштували сутички з ОМОНом.