"Ми не тільки послуговуємося програмним забезпеченням відомих фірм, а й самі розробляємо технології, котрі покращують пошук і використання інформації оперативного характеру, що має суворо обмежений доступ", — повідомила керівник інформаційно-аналітичного підрозділу "Скорпіон" ГУБОЗ, підполковник міліції Сніжана Курпан в інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня", повідомляє "Українська правда".

"Тут збираються дані про кримінальних "небожителів", їхні зв’язки, минуле, сьогодення і навіть прогнозоване майбутнє. Дуже активно відпрацьовуються соціальні мережі — "Однокласники", "ВКонтакте", "Facebook", і загалом Інтернет. Це дає багато можливостей, від отримання відео і фотоматеріалів і до цікавих повідомлень", — сказала Курпан.

Наприклад, за її словами, на форумах обговорень і обміну думками щодо різних тем можна виокремити "неймовірно корисні посилання". Водночас вона підкреслила, що будь-які відомості варто експлуатувати з розумом.

"Без знання "рецепта" вони справі не допоможуть, — ідеться про викриття лиходіїв. Важливо, щоб напрацьоване нами вчасно підхопили оперативники, які далі формують алгоритм перевірки даних. Якщо вони підтвердяться, вмикається механізм оперативно-розшукової діяльності. І ця рутина дає плоди", — сказала Курпан.