Як повідомляє Space.com, перший політ у таких скафандрах заплановано на 2023 рік.

NASA, космос, Місяць, Марс
Випробування нових скафандрів для подорожей на Марс

Наразі ж інженери та техніки в Космічному центрі Джонсона в Х'юстоні провели комплексне випробування з використанням вакуумного тиску, що є останнім із серії технічних випробувань, які повинен пройти костюм, перш ніж можна буде відправити його у космос.

Читайте також: Хто полетить на Марс: що відомо про 12 добровольців, яких обрали в NASA

Зауважимо, що під час таких випробовувань люди в скафандрах увійшли до вакуумної камери, коли костюм було підключено до систем життєзабезпечення.

NASA, космос, Місяць, Марс
Випробування нових скафандрів для подорожей на Марс

"З огляду на обмеження за масою та об'ємом корисного навантаження на борту корабля, NASA хоче використовувати ці скафандри під час старту корабля Orion і під час його повернення на Землю, а також для робіт у відкритому космосі", – зазначив представник NASA Роберт Фрост.

Додамо, скафандри Advanced Crew Escape Suit призначено для екіпажів американського космічного корабля Orion, а також для експедицій на Місяць і Марс.

NASA, космос, Місяць, Марс
Випробування нових скафандрів для подорожей на Марс

Перший політ на Місця у кораблі Orion має відбутися у 2019 році, щоправда на ньому не буде людей. За інформацією видання, це космічне судно буде багато в чому відрізнятися від Apollo, на якому свій політ на супутник Землі здійснив Ніл Армстронг, – зокрема, він буде меншим і легшим.

Загалом NASA продовж останніх десяти років на освоєння космосу та на костюми для Orion витратила понад 200 мільйонів доларів.