За словами колишнього астронавта NASA Томаса Стаффорда, 10 квітня при спуску капсули російського космічного корабля "Союз" сталась надзвичайна подія, передає УНІАН.

Читайте також: Як астронавти розважаються у космосі: кумедне відео від NASA

Під час спуску капсули на Землю, у якій перебувало троє астронавтів та останки Серафима Саровського, на висоті близько 8 кілометрів після розкриття парашута різко впав тиск всередині – апарат виявився розгерметизованим.

Експерт NASA з МКС додав, що цей надзвичайний інцидент викликає побоювання щодо безпеки пілотованих кораблів російського виробництва.

В "Роскосмосі" додали, що після інциденту було вжито всі заходи для уникнення подібної ситуації у майбутньому, пишуть "РИА Новости".

"Важливо зрозуміти, наскільки це взагалі критично – системна ця проблема чи одиничний випадок: виробничий брак, умовно, і усунути причину. Не бачу тут ніяких причин для форс-мажорів: некритичні нештатні ситуації відбуваються нерідко, і не тільки у нас. Кожна "нештатка" ретельно вивчається, розробляється план по усуненню – це стандартна процедура. Впевнений, що все буде добре", – сказав член-кореспондент Російської академії космонавтики імені Ціолковського Андрій Іонін.