Оскільки таке явище не вкладається у відомі схеми, вчені припускають участь інопланетян у цьому, повідомляє сайт "Популярная механика".

Коли планета проходить перед будь-якою зіркою, то її світло затьмарюється на певний час із чітким періодом. Але світло зірки КІС 8462852, що розташована за 1480 світлових років від Землі, затьмарюється майже на 80% із нерегулярними інтервалами. Це відбувається, ймовірно, через скупчення певної речовини довкола зірки.

Такі процеси можливі тоді, коли зірка лише з’являється. Але КІС 8462852 відносно давнє космічне тіло. Тож зафіксована перепона світла має іншу природу.

Читайте також: Стало відомо, коли замерзне ядро Землі

Астроном Університету штату Пенсільванія Джейсон Райт припускає, що подібне явище може мати технологічну природу, що зафіксоване скупчення — пристрої для збору енергії зірки. А такий варіант імовірний лише за умови існування позаземних цивілізацій.

Тепер учені мають намір вивчити зірку за допомогою радіотелескопів. Це дасть змогу перевірити наявність радіохвиль, що притаманні технологічній активності. Подальше дослідження відбуватиметься на базі телескопу Very Large у Нью-Мехіко.

Читайте також: На Марсі виявили воду