У цьому місті досі тривають зіткнення між урядовими силами і озброєними опозиціонерами. За словами генсека ЛАД Набіля аль-Арабі, влада Сирії надала спостерігачам повну свободу дій: вони зможуть вирушати у будь-які міста і провінції країни, перевіряти умови утримання ув’язнених, стан лікарень.

Глава опозиційної Сирійської національної ради Бурхан Гальюн вже висловив скепсис щодо місії спостерігачів у країні, заявивши, що ЛАД виробив "хороший план з врегулювання кризи", проте "навряд чи є інструменти для його здійснення".

"Деякі спостерігачі вже були в Хомсі, проте вони кажуть, що їм не дозволяють відвідати ті місця, які влада не хоче показувати", — заявив Гальюн в Парижі.

Проте, як стверджують сирійські правозахисники, незважаючи на те, що Дамаск погодився з планом ЛАД про врегулювання кризи, що передбачає припинення вогню, тільки в понеділок від рук військових і поліцейських у Хомсі загинули 59 людей.

Дамаск стверджує, що в країні діє не мирна опозиція, а "озброєні злочинні угруповання, яких підтримують ззовні". За даними ООН, за 9 місяців безперервного конфлікту в Сирії загинули понад 5 тисяч людей.