Таким чином “велобайкери” намагалися привернути увагу до нерозвиненої велосипедної інфраструктури Києва.

“У нас є декілька міст в Чехії, як наприклад, Гравец Кралове або Пордубіце - це міста, в яких давно люди, ну вже 30 років, катаються на велосипедах. І це там повністю нормально, люді їздять на роботу і ніхто на них не дивиться, що вони там якісь не те, що у них немає машин. Це взагалі, питання це не піднімається. У Празі ситуація інша, тому що у нас, в порівнянні з Києвом дороги дуже вузькі і багато машин і велосипедистам звичайно там важко”, - каже директор Чеського центру в Києві Даґнар Остржанська.

Своєрідне “хрещення” велосипедом по київським вулицям сьогодні мав і Тимчасовий повірений у справах Чеської республіки в Україні Вітєзслав Півонька.

“Багато авто на дорогах. В Чехії все розпочалося декілька років тому, всі громадські організації, об’єднання мають більший вплив на розвиток міста. І в містах зроблена спеціальна доріжка для людей на роликах чи велосипедах”, - каже тимчасовий повірений у справах Чеської республіки в Україні Вітєзслав Півонька.

Згідно з підрахунками Асоціації велосипедистів Києва, в столиці налічується близько 15 тисяч осіб, які активно користуються “двоколісними кіньми”. Втім, кількість велосипедних доріжок не збільшується. Наразі діє лише одна, ще 17 - у проекті.