Такими є результати спільного дослідження Національного банку України, уряду, платіжної системи Mastercard та аудиторської компанії Ernst&Young.
Читайте також: За рік темпи інфляції відчутно знизились: як змінилися ціни
У "тіні" перебуває приблизно 846 мільярдів гривень – це гроші, які ніде не обліковуються та перебувають в обігу поза банками та бюджетом,
– йдеться у звіті.
Частка готівкової тіньової економіки становить 19,7% ВВП України. А це приблизно 702 мільярди гривень. Решту складає негрошова тіньова економіка.
Рівень тіньової економіки в Україні / Інфографіка НБУ
У Нацбанку також додали, що з тіньовою економікою планують боротися насамперед за допомогою розвитку безготівкових розрахунків.
Як НБУ боротиметься з тіньовою економікою:
- запроваджуючи здійснення соціальних виплат лише у безготівковій формі;
- завдяки податковим пільгам;
- через встановлення торговельних POS-терміналів представниками малого та середнього бізнесу;
- додатково стимулюючи торговців та споживачів до проведення безготівкових розрахунків.
Що таке тіньова економіка? Це вся господарська діяльність, яка відбувається поза державним обліком та контролем. З них не сплачують податки, а отже, страждає бюджет країни. Натомість "тіньові" підприємства збільшують власні прибутки.
Що таке ВВП? Внутрішній валовий продукт – це один із найважливіших показників розвитку економіки, характеризує фінансовий результат виробництва в країні (як матеріального, так і нематеріального). Це сума вартостей усієї продукції, виробленої в країні за певний період, та податків.