Двох заручників змусили тримати у вітрині прапор, на якому по-арабськи написано "Немає Бога крім Аллаха і Мухаммед — посланець його".


Фото: telegraph.co.uk

На момент захоплення кафе там перебувало до 50 відвідувачів. За даними агентства AFP, злочинців було двоє, на них одягнені "пояси смертників". Інші агентства повідомляють про одну озброєну людину, яка здійснила напад на відвідувачів кафе “Lindt Chocolat Cafe ”.

The Telegraph повідомляє, що поліція оточила шоколадне кафе і попросила жителів прилеглих будинків та офісних працівників покинути епіцентр подій. Мартін Плейс, де розташоване кафе, розміщене в самому центрі міста, що призвело до евакуації тисяч офісних працівників і співробітників місцевої лікарні, бібліотеки, судів та парламенту та консульство США. Також був евакуйований Сіднейський оперний театр після того, коли там знайшли підозрілий пакет.


У районі нападу було перекрито рух транспорту, закрито сполучення метро. Поліція евакуювала людей з сусідніх будівель. Органи правопорядку вилучили паспорти у кількох десятків людей, які могли приєднатися до ісламістів.


Фото: @garymason10

За даними The Telegraph, зловмисник, який захопив заручників, вимагав розмови із Прем’єр-міністром Австралії Тоні Ебботом і заявив, що вибухові пристрої розміщені по всьому місту.

Прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт заявив, що він скликав комітет національної безпеки з надзвичайних ситуацій.

“Ми повинні розуміти, що навіть у такому суспільстві, як наше, є люди, які хотіли б завдати нам шкоди, тому у нас є поліція і спецслужби максимального професіоналізму, які готові і здатні реагувати на цілий ряд ситуацій та умов, у тому числі й на цю ситуацію, що ми зараз спостерігаємо в Сіднеї”, - наголосив прем’єр.

Ми ще не знаємо мотивації злочинця. Ми не знаємо, чи є це політично вмотивовано. Очевидно, що існують деякі ознаки того, що це могло бути,
- застеріг Еббот.

Він закликав жителів міста зберігати спокій, займатися своїми звичайними справами, а медійників “не робити поспішних висновків” щодо мотивів злочину.

З Вашингтона повідомили, що Президент США Барак Обама був проінформований про ситуацію у Сіднеї главою ради національної безпеки і начальником по боротьбі з тероризмом.

Повітряний простір над Сіднеєм повністю закрито через інцидент із захопленням заручників.

Міліція наразі не отримувала даних про загиблих чи поранених.

В Австралії проживає близько 500 тисяч мусульман, з великою чисельністю населення в Сіднеї і Мельбурні.