Але все таки головною родзинкою карнавалу є традиційні венеційські маски. Колись вони були частиною повсякденного гардеробу, у наш час - їх одягають лише в кінці лютого-на початку березня, під час карнавалу.

“Ціни масок різняться. Тут усе залежить від матеріалу. Ми можемо використати якісь відходи, а можемо зробити маску з позолотою і цінним камінням. В середньому хороший виріб коштуватиме 300-400 євро”, - каже майстер Ґальтеро Дель Осто.

Традицію проведення карнавалу започаткували 9 століть тому, перші маски з’явилися трохи згодом, у 1436 році. Як правило, щороку карнавал присвячується якійсь темі, цьогоріч - це Італія XIX століття. Майстри у масках і костюмах відродять усіх героїв того часу. У такий спосіб венеціанці не просто розважаються, а ще й утверджують свій статус серед інших італійців.

“Коли Венеція приєдналася до Італії, ми втратили своє центральне місце. В країні були Мілан, Рим, а ми мало не стали міфом. Лише завдяки карнавалу ми зберегли своє чільне місце в історії”, - каже професор історії Мікеле Ґоттарді.

Венеційський карнавал традиційно увінчається маскованим балом. Запрошені пари змагатимуться не лише у танцях, вони позуватимуть у костюмах, вартість яких в середньому становить 4 тисячі євро. Розкішний бал відбудеться 6 березня в Палаццо Пізані Моретта на березі Ґранд-каналу. Вхідний квиток коштуватиме від 390 до 460 євро. Не дешево, але, як кажуть організатори, ті хто на нього завітають - не пошкодують!