Команда вчених на чолі з Крейгом Евансом, канадським дослідником Нового Завіту з Університету Акадія, відшукала фрагмент Євангелія від Марка, написаний до 90-х років I століття н. е. Раніше не вдавалося знайти біблійний текст, написаний раніше II століття н. е., так що знайдена копія виявилася найдавнішою.

Фрагмент тексту було знайдено і розшифровано під час дослідження похоронної маски, яка, ймовірно, була зроблена простолюдином з Давнього Єгипту. На відміну від фараонів, які виготовляли маски із золота, небагаті люди майстрували їх з папірусу або тканини, клею і фарби. Папірус був дорогим, тож маски часто робили із вже списаних аркушів.

Знайдений фрагмент Євангелія є лише одним із сотень текстів, які велика команда вчених виявила і проаналізувала, використовуючи техніку "розклеювання" похоронних масок.

Ми відновили стародавні документи I, II і III століть. Не тільки християнські та біблійні документи, а й класичні грецькі тексти, ділові папери, різні мирські документи, особисті листи,
— розповів Еванс.

Серед документів — філософські тексти та копії оповідань грецького поета Гомера. Ділові та особисті листи часто позначені датами, що полегшує дослідження. Всі ці тексти планується видати в книзі в 2015 році. До моменту публікації вчені не мають права розголошувати подробиці і розповідати про їх зміст через різні угоди з власниками артефактів, музеями та університетами.