"Комісія чекає, що українська сторона передасть доповідь про виконання першої фази. Після того, як ця доповідь буде оцінена, а також коли буде прийнято відсутнє законодавче забезпечення, Єврокомісія прийме відповідну доповідь", - йдеться у повідомленні.

В ЄС наголосили, що все залежить від України.

"Таким чином, в даний час немає дати, коли ЄК прийме доповідь щодо імплементації першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму і щодо просування другої фази. Це буде залежати, насамперед, від прогресу, який буде проведений Україною, і жодним чином не пов'язаний з самітом, запланованим на 25 лютого", - повідомили у комісії.

Єврокомісія наголосила, що Україна досягнула "хорошого прогресу".

"Візовий діалог - це процес, який здійснюється крок за кроком і базується на наповненні та прогресі імплементації критеріїв відповідного Плану дій", - підкреслюють у комісії.

Проте в Єврокомісії не забувають й про прогалини, які українській стороні ще треба заповнити. Зокрема, щодо політичних та законодавчих рамок у сфері боротьби з корупцією, дискримінацією, забезпеченні прав меншин та захисту персональних даних.

"Немає ніяких ознак того, коли саме Україна виконає всі критерії Плану дій і, отже, для законодавчого процесу, який приведе до безвізових поїздок (ЄК повинна запропонувати Європейському Парламенту та Раді ЄС скасувати візи для короткострокового перебування українських громадян)", - додали в Єврокомісії.

Тому, наголошують у Брюсселі, вони не можуть назвати точної дати скасування візового режиму з Україною.

До слова, Прем'єр-міністр України Микола Азаров наголосив, що уряд готовий зробити все необхідне для підписання Угоди про асоціацію вже цього року.