Рух для автомобілів та навіть для людей повз будівлю суду заборонили, понад півсотні міліціонерів заблокували шлях. На відкрите судове засідання вони пускали тільки родичів підсудних.

До зали не потрапили представники громадськості і чимало журналістів. У суді вирішили, що процесом цікавиться надто багато мас-медіа, а приміщення мале. Відтак, пустили знімальні групи лише кількох телеканалів. Решта журналістів не подолала міліцейський кордон.

“Заради забезпечення безпеки пустити когось в будівлю суду ми не можемо. Тому, якщо є бажання, чекайте тут. Якщо буде перерва, ми допустимо інші канали. Тобто частина знімуть одні канали, частина - інші канали, і зможуть висвітлити”, - сказав судовий розпорядник Жовтневого райсуду Марина Четверик.

Тим часом під стінами суду - пікет. Місцеві націоналісти вимагали звільнити побратимів з-під варти. У руках - плакати, де Сталіна прирівняли з Гітлером. Пікетники вважають підсудних політв’язнями.

“Саме таке судилище було над Степаном Бандерою у Львові. Саме таке судилище було, коли судили Чорновола, Левка Лук’яненка, я можу довго перелічувати тих українських героїв, які поклали своє життя на вівтар боротьби за українську державу. І зараз цих хлопців судять не за те, що вони відпиляли голову, а за те, що вони люблять Україну, за те, що вони проти катів України”, - сказав лідер запорізького осередку ВО "Свобода" Віталій Підлобников.

У перший день суд вислуховував заяви та клопотання адвокатів. А також випустив з-під варти під підписку про невиїзд одного із обвинувачених. Решта подробиць роботи Феміди залишилася за щільним міліцейським щитом.