Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстрьом та Аташе з питань оборони Посольства Швеція в Україні підполковник Петер Ліден відвідали район проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО в Facebook.

Під час поїздки шведські гості поспілкувалися з українськими військовослужбовцями, які поінформували дипломатів про складну та небезпечну екологічну ситуацією, яка склалася навколо резервуара з хімічними відходами Торецького фенольного заводу. За словами бійців, якщо станеться прорив дамби, отруйні хімікати можуть потраплять у річку Сіверський Донець, яка є головним джерелом питної води для мешканців регіону.


Зустріч Шведського Посла з українськими військовослужбовцями

"Проблема руйнування дамби може мати катастрофічні екологічні наслідки, тому необхідно терміново шукати конкретні шляхи вирішення та виходу з цієї складної ситуації", – наголосив дипломат, і зауважив, що особисто поінформує по дипломатичних каналах відповідні гуманітарні та безпекові організації, які зараз опікуються ситуацією на Сході України, з метою сприяння вирішенню цього питання.

Окрім того, Ліден зазначив, що з метою допомоги Збройним Силам України, розглядається питання залучення шведських інструкторів для навчання та тренування українських військових медиків.

Читайте також: Напружена ситуація в АТО: терористи атакували мирну Мар’їнку