Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що застосування Україною німецької зброї для ураження цілей на російській території не призведе до ескалації. За його словами, це спосіб захисту.

Дивіться також Для боротьби з дронами та ракетами: у ЗСУ офіційно показали оновлений ЗРК "Оса"

Зняття обмеження було продумано

Шольц відзначив, що президент Сполучених Штатів Америки сказав, що мовиться тільки про можливість захистити велике місто, наприклад, Харків.

За словами канцлера, рішення про зняття обмежень на застосування німецької зброї було ретельно продумано у співпраці з "друзями і союзниками" Берліну. Крім цього, він запевнив, що ніколи не дозволив би тиск в його бік з вимогою щодо ухвалення "неправильного рішення".

Шольц надіслав попередження Путіну

  • Лідер Німеччини вважає, що загроза з боку Росії для країн Європи нікуди не зникне. Олаф Шольц висловив рішучість захищати своїх союзників, зокрема, йдеться про країни Балтії та Польщу.
  • Російському диктатору варто стримати власні "територіальні апетити". Про це йшлося у виступі Шольца на Східнонімецькому економічному форумі в місті Бад-Заров у землі Бранденбург, що відбувся 2 червня.
  • Канцлер розповів, що Німеччина разом із союзниками ще минулого року вирішили розгорнути додаткові підрозділи в країнах Балтії, а в майбутньому розмістити там на постійній основі цілу бригаду. На такий крок Берлін наважується вперше, підкреслив Шольц.