"Підписання Угоди про асоціацію та поглибленої, всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС стане не завершенням певного етапу нашої співпраці, а початком більш широкого і глибокого інтеграційного процесу", - сказав Янукович на регіональному засіданні Всесвітнього економічного форуму в Києві.

Глава держави зазначив, що приєднання до Всесвітньої організації торгівлі (СОТ), підготовка до підписання Угоди про асоціацію, розробка низки угод про створення зони вільної торгівлі є послідовними кроками на шляху отримання Україною економічного суверенітету.

"Ми розраховуємо на розуміння і практичні конструктивні поради з боку наших партнерів. Залучення України до орбіти об'єднаної Європи - це отримання нової якості євророзширення. По суті, це не розширення кордонів Європейського Союзу на схід, а отримання Євросоюзом євразійського плеча. Україна, на території якої знаходиться географічний центр Європи, могла б зіграти роль ланки між Європейським Союзом і Євразійським Союзом", - пояснив Янукович.