Про це він повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: ЄС не переконав Україну підписати Угоду про асоціацію, - президент Литви

"Результат такий, що Угода підписана не буде, оскільки не змінилася позиція української сторони. Ми були готові обговорювати це питання, причому обговорювалися численні варіанти, але президент України залишився при своїй думці", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, чи виносилося на обговорення питання про проведення тристоронніх переговорів у форматі Україна-ЄС-Росія, глава зовнішньополітичного відомства підтвердив, що ця тема фігурувала, однак ЄС дав чітко зрозуміти, що "цей шлях неприйнятний".

"Ми не уявляємо, як третя сторона братиме участь у процесах, які входять до компетенції двосторонніх переговорів, де третя сторона не має жодних повноважень", - уточнив Лінкявічюс.

Він додав, що Брюссель надає велику увагу розвитку відносин Росії та ЄС.

"Але свої уроки ми зробимо", - додав міністр.

Відповідаючи на питання про подальший розвиток відносин України та ЄС, а також долю Угоди про асоціацію, він сказав: "М'яч на стороні України - все залежить від них. Наша пропозиція залишається на столі, і ми повернемося до цього питання, як тільки українська сторона буде готова".

Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що на саміті Східного партнерства не буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

28 листопада у столиці Литви розпочався саміт Східного партнерства. В українських містах в той самий час з новою силою відбулись мітинги на Євромайданах.