У лютому 2010 року багатьом закарпатцям угорські прикордонники заборонили в’їзд до Угорської республіки, мотивуючи свої дії тим, що якщо загальна кількість днів перебування в Угорщині цих людей за останні півроку перевищує 90 днів, то навіть маючи дійсний дозвіл, певний період часу в’їжджати на територію Угорщини вони не можуть.
Ален Панов, український консул в м. Ніредьгаза, кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Ужгородського національного університету, виступав позивачем у даній справі. "Тобто, прикордонники підраховували: якщо особа за півроку перебувала в Угорщині більше 90 днів, її повертали в Україну", - уточнив консул.
Такі дії угорських прикордонників змусили багатьох закарпатців звернутися до українського консульства з проханням про захист прав. Звернень з цього приводу було до сотні в день.
До обласного суду в м. Ніредьгаза було подано 29 позовних заяв із вимогою дати правову оцінку діям угорських прикордонників. 29 квітня відбулося перше слухання суду, під час якого заслухали позицію як Консула України в Ніредьгазі, так і поліції Угорщини. Суд вивчив спірне питання і виніс вердикт на користь українських громадян по перших п’яти справах.
Панов зазанчив, що "відбулася безпрецедентна подія в історії угорського судочинства: уперше закордонний консул у якості позивача, як звичайна процесуальна фігура, подав позов, щоб захистити своїх громадян". Більше того, додав консул, українська дипломатія в інтересах українських громадян виграла суд проти угорської правоохоронної системи в угорському ж суді. "Це свідчить про високий рівень демократії у сусідній країні. Крім того, українська дипломатія довела, що не в теорії, а на практиці стоїть на захисті прав та інтересів громадян України" - підкресив консул.
Рішення угорського суду не підлягають апеляції. По закінченні розгляду всіх справ відповідний циркуляр буде надіслано прикордонній службі Угорщини для відповідного реагування.