Про це заявив радник Міноборони України Юрій Сак. Однак операція в місті триває.

Зверніть увагу ЗСУ проводять зачистку в Херсоні: містян закликають залишатися вдома

Херсон майже під повним контролем України

Юрій Сак у коментарі журналістам повідомив, що Україна майже повністю відновила контроль над Херсоном, який від лютого перебував під російською окупацією.

Водночас речник Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров наголосив, що на тлі цих новин українцям не варто забувати про безпеку, зокрема реагувати на всі сигнали повітряної тривоги та довіряти офіційним джерелам інформації.

Враховуючи всі загрози і ризики, що несе із собою нагнітання обстановки в регіоні, пов’язане із поразками ворожих сил на фронті, не наражайте себе на небезпеку, будьте свідомими і мудрими, не ігноруйте сигнали повітряної тривоги, дотримуйтесь алгоритму і правил дій, не довіряйте фейкам і сумнівним джерелам інформації. Довіряйте силам оборони та не сповіщайте ворога про їх дії заради вашої ж безпеки та захисту,
– підкреслив Назаров.

Журналістів поки не пускатимуть на деокуповані території

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що офіційно підтверджувати звільнення міст та сіл можуть президент, Генштаб та Міністерство оборони й закликала дочекатися офіційних повідомлень.

Маляр подякувала журналістам, які намагаються найпершими донести довгоочікувану інформацію, але відзначила, що поки що на деокуповану територію Півдня медійників не пускатимуть – тільки після дозволу командувача. Причиною є небезпека замінувань на деокупованих територіях.

У Херсоні проводять зачистку

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань повідомив, що у Херсоні триває зачистка. Зокрема, як відзначив депутат, якась частина росіян залишились в Херсоні. Ймовірно, вони не змогли переправитися, переодягнулися та розосередилися по місту.

Після проведення зачистки Херсона від залишків росіян, за словами Хланя, можна буде говорити про встановлення повного контролю над Херсоном.

Окупантам радять здаватися у полон

Головне управління розвідки Міноборони підтвердило повернення Херсона під контроль України та закликало окупантів, які залишилися на правому березі Херсонщини, здаватися у полон, адже виходів у них не так багато. У ГУР підкреслили, що всі спроби протидії ЗСУ з їхнього боку буде перешкоджено, а самі окупанти – знищені. То ж для збереження власних життів вони можуть звернутися на лінію "Хочу жити" та здатися у полон.

Цікаво – реакція Офісу Президента на звільнення Херсона: дивіться відео