Якщо Молдова буде використовувати потужності української ГТС, це щонайменше мінімізує ризики, пов'язані з ймовірним перериванням транзиту газу з Росії. А головне – гарантує постачання газу споживачам у Молдові. Про це повідомила прес-служба "Укртрансгазу".

Читайте також: Росія пропонує мирову угоду "Нафтогазу": там заперечують

Молдова і раніше планувала купувати газ в Євросоюзі, однак із реалізацією плану виникла затримка – труднощі у будівництві інтерконектора (зв'язки між газотранспортними системами) Румунія – Молдова поставили молдовську сторону у залежність від перемовин з "Газпромом".

Тим часом Україна вже понад три роки забезпечує свої потреби у газі без допомоги "Газпрому". Завдяки своїй газотранспортній системі Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн Євросоюзу.

"Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності", – наголосили в "Укртрансгазі".

Ще ж і надто – "Укртрансгаз" запропонував молдовській стороні створити власний страховий запас газу і зберігати його в українських підземних сховищах.