Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Міжнародний валютний фонд, який підозрює Київ в ухилянні від зобов'язань реформувати економіку в умовах програми з надання допомоги у 17,5 млрд доларів, прагне, щоб ціни на газ в Україні визначались на міжнародних ринках.

Читайте також: АКХЗ перерахував до бюджету міста половину вартості газопроводу Очеретине – Авдіївка

Якщо міністр фінансів Олександр Данилюк та МВФ не зможуть досягти розуміння під час переговорів наступного тижня у Вашингтоні, то, за словами джерела, Україна має два варіанти. Один з них полягає в тому, щоб Київ виконував вимоги МВФ.

"Другий варіант – сказати, що ми можемо жити без МВФ. Що українці варті більшого, ніж МВФ, не зважати на цю співпрацю та прийняти політичне рішення, затвердити формулу, і все",
– зазначило джерело.

Запропонована нова формула передбачає ціну газу на рівні з німецьким ціновим показником для внутрішнього виробництва газу, але не передбачає стягнення вартості транспортування газу зі споживачів.

Згідно з новою пропозицією, ціни на газ зростуть на 4,8%, а не на 17,6%, як того вимагає наявна система, повідомляє видання з посиланням на відповідний документ.

Очікується, що ціна на газ, пенсійна реформа та питання корупції будуть головними у переговорах Олександра Данилюка з МВФ у Вашингтоні.