“Свій перший самостійний крос на коротку дистанцію Марина Врода пробігла на відмінно. З вірою у те, що сама участь у фестивалі - вже перемога, режисерка здобула свою першу “Пальмову гілку”, - каже журналіст Юлія Даценко.

“Ну є нагорода, я вас теж вітаю, я усіх нас вітаю, це добре. Можна говорити прості речі, і не за досить великі кошти, і потрапляти в Канни. Це правда! Але головне, що ми будемо думати про цей фільм в Україні, як ми сприймемо цей фільм. Ну а так я можу всіх привітати, свою групу, це завдяки їм”, - каже режисер, володарка “Пальмової гілки” Марина Врода.

Це вже друга “Пальмова гілка” для країни, першим українцем, який виборов нагороду - був Ігор Стрембіцький зі стрічкою “Подорожні”. А от головний приз фестивалю віддали “Древу житя”. Американський режисер Теренса Малік працював над стрічкою 5 років. Головні ролі у картині виконали Бред Пітт та Шонн Пенн. Попри зірковий склад, фільм отримав досить критичні рецензії від кіноекспертів та журналістів . Але головне слово лишилось за журі.

“Це завжди приємно, коли твою роботу визнають. Фільм, який викликає суперечки - це ознака хорошого фільму. І ми щасливі, що ми тут, маємо цю нагороду і зможемо забрати її додому”, - каже продюсер фільму “Древо життя” Вільям Полад.

Ще одними тріумфаторами 64-го кінофестивалю стали брати Дарденн. Для них це вже третя каннська відзнака. Цього року бельгійські режисери представили на розсуд публіки свій новий фільм “Хлопчик на велосипеді”, який і здобув Гран-Прі.

“Це лише початок, зараз відчуття просто чудові, ми щасливі, особливо сьогодні, коли маємо такий приз”, - каже режисери, володарі Гран-прі Люк і Жан-П’єр Дарденни.

Найкращою акторкою визнали Кірстен Данст за роль у фільмі Ларса фон Трієра “Меланхолія”, а виконавець головної ролі фільму “Артист” Жан Дюжарден отримав відзнаку за найкращу чоловічу роль. А от найкращим режисером цьогоріч визнали творця "Драйву" Ніколаса Віндінг Рефна.

Нагадаємо, головою журі 64 каннського кінофестивалю був - Роберт Де Ніро. Розбирати та проглядати сотні конкурсних стрічок йому допомагали актори Ума Турман та Джуд Лоу, норвезька письменниця Лінн Ульман , і режисери Мішель Гондрі та Емір Кустуріца.