Переконують, відносини України і Заходу за рік значно погіршилися, адже нова влада обрала для себе інший пріоритет у співпраці.

”В жодному напрямі не досягнуто якогось реального прориву, окрім балачок. Зовнішньоторговельний баланс між Україною і Європейським Союзом ,а це одна третина нашого зовнішньоторговельного балансу - він є дефіцитним для України - мова йде порядку десь, ну я думаю, може по кінцю року. Ну дай Боже, щоб не було вище ніж понад 5 мільярдів доларів мінус для нас”, - каже експерт Олег Соскін.

Разом з тим, допомогти Україні "схаменутися" і повернутися в євро-лоно, Європа не може, оскільки сама перебуває у стані кризи.

“Україна має стати егоїстичною нацією - ми не є егоїстична нація. Так от Європа дивиться на нас - їй байдуже, які ми є. А якщо ми піднімемося, якщо см будемо зміцнювати свою державу, якщо ми будемо розширювати культурні і інші зв'язки із західною Європою - Європа радо це прийме. Тобто, Європа - прагматична, егоїстична країна і вона дбає про себе”, - каже народний депутат ВР 1,2,4,5 скликань Левко Лук'яненко.

Політологи наголошують - наступного року Україна навряд чи розвернеться в західному напрямку. Відтак, вже після Нового року варто очікувати на погіршення настроїв населення, яке прагне "світлого майбутнього" не лише спільно з Росією, а й з Європою.

”Критика з боку демократичних країн Заходу наростатиме на адрес України, але в той же час продовжуватиметься і економічна співпраця. Тобто, буде такий дуалізм - реалістичність в політиці і ідеологічність в закликах”, - каже політолог Олександр Палій.

Нагадаємо, 22 листопада цього року в Брюсселі Україна отримала план дій щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України в країни Європейського союзу.