Ще сім мільярдів гривень в Україні втрачають через незапроваджену електронну акцизну марку. Про це зазначив голова парламентського комітету інформатизації та зв'язку Олександр Данченко від "Самопомочі" в ефірі Еспресо.TV.

Якщо зробити лотерейний бізнес і беттінг прозорим і чесним, це 6-7 мільярдів гривень на рік у бюджет. Потрібна політична воля створити прозору централізовану систему контролю лотерей. У всьому світі лотереї – не гральний бізнес, а основний засіб фінансування культури та спорту, тут дуже важливо, щоб усе було прозоро. У нас в Україні цей ринок повністю непрозорий і держава нічого не робить, щоб він став прозорим,
– сказав нардеп.

За інформацією нардепа, за часів правління екс-президента Віктора Януковича об'єм надходжень від лотереї в Україні становив приблизно 1,8 мільярда гривень на рік, за дев’ять місяців 2017 року – 80 мільярдів гривень.

Читайте також: Чи міг Ляшко виграти в лотерею тричі

Данченко запевнив, що в Україні потрібно створити автоматизовану систему реєстрації ставок, дані про які одразу отримуватиме держава.

Прозорий ринок – це коли Мінфін або податкова мають ІТ-систему, коли кожна транзакція, кожна ставка, яку зроблено будь-де на території країни, автоматично відбивається у центральній системі. Автоматично сплачуються податки, автоматично зрозуміло, хто у що грав. Держава отримує прибутки, всі отримують прозорість. На сьогодні цього немає,
– пояснив нардеп.

Данченко зазначив, що потрібно запровадити електронну акцизну марку та контроль ввезення радіоапаратури.

"Та сама ситуація з електронною акцизною маркою. Запровадьте електронну акцизну марку - це додаткові 6-7 мільярдів гривень на рік. Зараз до бюджету-2018 подали поправки, які закладають надходження від різних статей економіки. Прозорість лотерей, беттінг, електронна акцизна марка, контроль за ввезенням радіоапаратури за кодами ЕМАI - усе це додатково дає приблизно 13 мільярдів гривень на рік", – додав Данченко.