У травні 2017 року Президент увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції щодо російського бізнесу. До оновленого та розширеного санкційного списку увійшли біля 450 компаній та понад 1200 осіб. Серед них: "ВКонтакте", "Однокласники", "Mail.ru", "Яндекс", "Лабораторія Касперського", "Dr. Web".

"Російські соцмережі були місцем, завдяки якому російська агентура робила відповідні дії на території України – збирала інформацію та людей, які робили провокації на території України", – розповів голова комітету економістів України Андрій Новак.

Російський капітал вимушений шукати варіанти для виходу з ринку або ж для продовження роботи в Україні.

Читайте також: Скільки Україна платить окупанту за вугілля

Ще одною больовою точкою Росії стали санкції проти їхніх банків в Україні. До 2014 року чверть фінансового ринку держави була за ними. Проте у березні 2017 року Президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти банків з російським капіталом. Зокрема, від указу голови країни постраждали ПАТ "Сбербанк", ПАТ "VS Bank", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".

З-поміж усіх російських банків яскраво виділявся акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк (ПАТ "Промінвестбанк"), який є одним із найстаріших банків України. За класифікацією НБУ, в 2015 році він був одним із восьми системно важливих банків в Україні. За роки незалежності банк інвестував у розвиток економіки понад 70 мільярдів доларів кредитних ресурсів.

Попри заборони та санкції у травні 2017 року покупкою "Промінвестбанку" зацікавився харківський бізнесмен Олександр Ярославський. За даними експертів, бізнесмен безпосередньо пов'язаний із російськими олігархами.

Хто такий Олександр Ярославський та чому він настільки зацікавлений у купівлі російського банку – дивіться у випуску програми "Крупним планом".