Омікрон підтвердили у чоловіка з Києва

Головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак повідомив, що штам Омікрон підтвердили у чоловіка з Києва уже після того, як його виписали з лікарні.

Увага Які штами коронавірусу поширювались у 2021 році і як вони вплинули на ефективність вакцин

Це чоловік, йому 41 рік. Хворий звернувся до однієї з приватних лікарень Києва. Його біоматеріали направили до Центру громадського здоров'я на секвенування. Там було встановлено штам вірусу Омікрон,
– розповів санлікар.

Чоловік вдруге захворів на коронавірус цьогоріч

За даними лікаря, пацієнт уже хворів на COVID-19 на початку цього року, після повернення з за кордону у нього з'явились симптоми вірусної інфекції.

Нещодавно він був за кордоном в ОАЕ, повернувся до Києва. Тут у чоловіка з'явилися симптоми вірусу, він звернувся до лікарні та пройшов курс лікування. Його вже виписали, але тільки вчора ввечері з'явилися результати секвенування, які підтвердили штам "Омікрон",
– повідомив Сергій Чумак.

Наразі, за словами лікаря, триває епідеміологічне розслідування, зокрема, уточнюють у якій саме країні був чоловік.

Ми повинні бути готові до нового штаму вірусу. Заходи ті самі – масковий режим, дотримання безпечної дистанції, регулярне миття рук, вакцинація,
– додає Сергій Чумак.

В Україні, ймовірно, уже два випадки Омікрону

Втім! Попередньо, генетик Олександр Коляда у своєму блозі в Інстаграм повідомляв про випадок Омікрону – захворіла молода жінка, яка повернулася з ОАЕ.

Ймовірно, це два різні випадки зараження (у 41-річного чоловіка у Києві та у молодої жінки, про яку розповідав генетик).

Головне про штам Оміркон

  • Випадки зараження зафіксували вже майже у 80 країнах.
  • Ймовірно, новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації.
  • Наявні вакцини не надто ефективні проти цього штаму. Так, дві дози вакцини від Pfizer забезпечили тільки 33% захисту.
  • ВООЗ заявила, що штам викликає хворобу у легкій формі. Основними його симптомами вважають сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка. Ці симптоми легко сплутати із звичайним ГРВІ.

До теми Як Pfizer та Coronavac захищають від Омікрону: все гірше, ніж здавалось