Інформацію про це журналістам підтвердили одразу кілька експідлеглих Боташева, які підтримували з ним зв'язок після закінчення служби.

Важливо ППО працює: за добу вдалося збити 6 безпілотників та крилату ракету

Один із колишніх товаришів по службі Боташева підтвердив, що в Україні відставний генерал виконував завдання саме на Су-25. Зауважимо, що Боташев – найвищий льотчик, про загибель якого стало відомо. До виходу у відставку він був командиром авіаційного полку.

Участь у повітряних боях настільки високопоставленого офіцера може свідчити, що:

  • Москва ставить перед військовими пілотами надскладні задачі,
  • існує брак висококласних фахівців.

Боташев мав клас льотчика-снайпера. За даними міноборони Росії, підготовка такого фахівця займає 10 – 12 років і коштує приблизно 8 мільйонів доларів. На російських військових форумах можна зустріти твердження, що статус льотчика-снайпера служить не так показником майстерності, як даниною заслуг, і що частіше його дають не тим, хто влучно стріляє, а тим, у кого більші зірки на погонах.

Що відомо про Канамата Боташева

Він народився ще у 1959 році у Карачаєво-Черкесії, закінчив Єйський вищий військовий авіаційний інститут, отримав кваліфікацію "винищувача-бомбардувальника". Зрештою з лейтенанта доріс до генерала.

Боташев розбив літак

  • Боташев командував полком гвардійської авіабази у Воронежі. Військова кар'єра льотчика обірвалася у червні 2012 року, коли його звинуватили у краху винищувача Су-27 під Петрозаводськом.
  • За даними ЗМІ, генерал попросив свого друга-полковника покатати його на Су-27, допуску до польотів в якому він мав. У польоті Боташев вирішив виконати фігуру найвищого пілотажу, але не впорався з керуванням. Фронтовий винищувач зірвався у штопор та розбився, пілоти катапультувалися.
  • Згодом з'ясувалося, що Боташев уже мав аналогічне посадове порушення – у 2011 році він, не маючи допуску, керував винищувачем Су-34. У результаті Боташева визнали винним у катастрофі літака і засудили до чотирьох років і штрафу у 5 мільйонів рублів.

Російські генерали помирають в Україні

З відкритих джерел стало відомо про загибель в Україні щонайменше двох чинних генералів російської армії. У Росії підтвердили загибель генерал-майорів:

Українська влада повідомляла про загибель ще семи російських генералів, але щонайменше два з них – Магомед Тушаєв і Андрій Мордвічов – виявилися живими, періодично з'являються на відеозаписах і продовжують брати участь у бойових діях на території України.

ЗСУ збили літак кацапів Су-25: дивіться відео