13 серпня 2021 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) видала сертифікат про відповідність завершеного будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) проєктній документації. Цим сертифікатом ДАБІ також підтвердила готовність об'єкта до експлуатації.

Відомо що будівництвом займалася українська компанія БК "КБР" та концерн NESTRA.

За 7 місяців компанія зробила наладку кранів, складні системи радіаційного контролю, комутаторного і радіолінійного зв'язку, систему контролю управління ЦСВЯП.

Також, на замовлення БК "КБР" був виготовлений Універсальний мобільний тягач на комбінованому ходу. Цей єдиний в Україні тягач буде доставляти паливо з АЕС до ЦСВЯП. Унікальність тягача в тому, що він може пересуватися як залізничними коліями, так і звичайними дорогами. Аналоги таким тягачам є тільки у Німеччині та США.

Важливість даного проєкту в тому, що Україна нарешті зможе відмовитися від зберігання відходів ядерного палива на території Росії. Щорічно на це йшло від 200 млн доларів. Після відкриття власного сховища країна заощадить величезні гроші, які зможе вкласти на технологічний розвиток атомних станцій та забезпечить собі енергонезалежність і безпеку.

З 2021 року згідно з тендерною процедурою об'єкт будувала та закінчила компанія БК "КБР". На рахунку компанії вже десятки проєктів державного значення. Саме БК "КБР" і закінчила будівництво ЦСВЯП у рекордні терміни.

Основні напрямки діяльності БК "КБР": проєктування об'єктів, монолітні роботи, монтаж фасадів та інженерних мереж, реконструкції будь-якої складності, капітальні ремонтні роботи, будівництво багатоквартирних будинків. Об'єкти компанії: Державна податкова служба України (ДПС), Інститут Серця МОЗ України, Київський зоопарк, Державне бюро розслідувань, Центр інноваційних медичних технологій НАН України та ін.