В Україні 21 листопада триватимуть планові відключення. Водночас аварійних поки не прогнозують.

Зверніть увагу Павербанки, радіо та запаси їжі: як українцям підготуватися до блекауту

21 листопада планові відключення світла триватимуть у всіх регіонах України з 00:00 21 листопада до 00:00 22 листопада. В "Укренерго" відзначили, що енергетики працюють над відновленням електропостачання для всіх українців.

Протягом вихідних днів нам вдалося дещо пом’якшити обмеження споживання, попри різке похолодання. На понеділок, 21 листопада, додаткові аварійні відключення також не прогнозуються. Ми продовжуємо робити все можливе для повернення світла у ваші домівки,
– повідомили в "Укренерго".

Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький повідомив, що з 00:00 до 06:00 21 листопада в Сумах будуть застосовані графіки відключень 2/6, тобто світло вимикатимуть на 2 години через 6.

З 06:00 в області вимикатимуть світло за графіком. Мовиться про відключення 2 через 2 години.

У ПрАТ "Волиньобленерго" наголосили, що навіть у дні, коли відбуваються відключення за графіком, необхідно мінімізувати використання електроприладів у період з 07:00 до 23:00. Це потрібно для того, аби не перевантажувати енергосистему регіону та країни.


Коли краще користуватися електроприладами / Інфографіка 24 каналу

Крім того, волинський бізнес попросили максимально відмовитися від додаткових пожирачів електроенергії. Мовиться про підсвітки, білборди, рекламні екрани, сіті-лайти, стели на фасадах магазинів та ввімкнення кондиціонерів.

На Львівщині цього дня планові відключення діятимуть також з 00:00 до 24:00. У "Львівобленерго" похвалилися, що вдалося дещо пом’якшити обмеження споживання електроенергії для користувачів у період вихідних.

Жодних додаткових відключень 21 листопада на Львівщині вводити не планують. Однак, зауважимо, що ситуація може змінюватися впродовж дня.

Графік погодинних відключень на Львівщині / Скриншот з "Львівобленерго"

У Хмельницькій області застосування графіку погодинних відключень триватиме цілодобово. "Хмельницькобленерго" зазначає, що відключення з 07:00 до 23:00 будуть здійснюватися одночасно по 2 чергах.


Графік погодинних відключень на Хмельниччині на 21 листопада / Скриншот з сайту "Хмельницькобленерго"

Спочатку в одеській ДТЕК повідомили, що 21 листопада світло в регіоні вимикатимуть за групами. Згідно з графіком, який розміщений на сайті компанії.

Однак приблизно о 10:00 на сайті "ДТЕК Одеські електромережі" з'явилося повідомлення про раптове введення екстрених відключень. Графіки стабілізаційних відключень наразі припинили діяти.

В Одеській області ввели екстрені відключення / Скриншот з одеської ДТЕК

Очільник Дергачівської громади В'ячеслав Задоренко повідомив місцевих про щоденне відключення електроенергії з 19:00 до 21:00. Нагадаємо, що для інших жителів регіону "Харківобленерго" опублікувало графік погодинних відключень в області на період з 21 по 25 листопада.


Чому в сусіда є світло, а в мене немає / Інфографіка 24 каналу

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук повідомила, що відключення світла здійснюватиметься за наступним графіком:

 • З 00:00 до 02:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги Богородчанської та Верховинської СЕЕМ.
 • З 02:00 до 04:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги Городенківської, Долинської та Калуської СЕЕМ.
 • З 04:00 до 06:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги Галицької, Рожнятівської, Тлумацької СЕЕМ.
 • З 06:00 до 08:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів І черги повністю.
 • З 08:00 до 10:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІ черги повністю.
 • З 10:00 до 12:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги повністю.
 • З 12:00 до 14:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів І черги повністю.
 • З 14:00 до 16:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІ черги повністю.
 • З 16:00 до 18:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги повністю.
 • З 18:00 до 20:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів І черги повністю.
 • З 20:00 до 22:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІ черги повністю.
 • З 22:00 до 23:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги Богородчанської, Верховинської, Галицької, Городенківської, Долинської, Івано-Франківської, Калуської, Коломийської СЕЕМ.
 • З 23:00 до 24:00 електропостачання буде відсутнє для споживачів ІІІ черги Богородчанської, Верховинської, Галицької, Городенківської, Долинської, Калуської, Коломийської СЕЕМ.

У Запорізькій області відключення світла триватимуть по 3 через 6 годин. Абонентів розподілили на 3 групи. Опівночі світло вимикатимуть першій черзі графіку.

У випадку скасування дії графіків або змін у графіках, про це буде повідомлено додатково,
– зауважили в "Запоріжжяобленерго"

Графіки планових відключень у своїх регіонах ви можете знайти на сайті обленерго:

Варто переглянути – скільки зброї ще є у Росії: дивіться відео