В Укренерго повідомили, що станом на 11:00 9 січня споживання в Україні зросло через зниження температури та збільшення споживання промисловістю та бізнесом.

До теми Відключення світла в Україні 9 січня: графіки та перелік міст

До всіх областей України доведені ліміти споживання світла

У зв'язку з цим для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей України доведені ліміти споживання, які діють з 4:00 до 24:00. Повідомляється, що перевищення лімітів призводить до застосування аварійних обмежень.

В Укренерго розповіли, що складною ситуація з електропостачанням залишається у прифронтових регіонах на Сході та Півдні. Причина – значні пошкодження електромереж під час бойових дій.

Окупанти знову вдарили по енергетичному об'єкту

В Укренерго повідомили, що вночі росіяни обстріляли один з об'єктів генерації на Півдні країни.

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і найпотужніша Запорізька АЕС.

На Львівщині можуть не вимикати світло

  • Очільник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що 9 січня у Львові та області не застосовують графіків погодинних відключень електроенергії.
  • Станом на ранок 9 січня на Львівщині не перевищували ліміти споживання електроенергії. Саме тому наразі графіки відключень не діють.
  • Козицький наголосив, що важливо не перевищувати ліміти споживання, які встановили в Укренерго.

Росія готує нову атаку на енергетичну інфраструктуру України

Росія готується завдати чергового масованого удару по Україні. У Кремлі можуть скористатися тим, що в Україну суне похолодання.

Представник ГУР Вадим Скібіцький зазначив, що в Україні очікують нових ударів від Росії. Скібіцький повідомив, що в ГУР є інформація, що Росія готує нові бомбардування.

Він вважає, що росіяни будуть намагатися вдарити по українській енергетичній інфраструктурі.

Попередня масована атака росіян відбулася 31 грудня, коли окупанти вдарили ракетами по Києву, Хмельницькому, Миколаєві, Краматорську й Запоріжжю.