Вже сьогодні вирушає до Ватикану, де переконуватиме Папу Римського Бенедикта XVI у необхідності запровадження патріархату української церкви. Предстоятель запевняє: українські греко-католики готові до діалогу з усіма східними церквами.

"Тут не йде мова про якесь злиття церков, підчинення комусь, це є радше така військова термінологія - стратегічний альянс. В чому це полягає? Що ми сьогодні разом повинні відстоювати традиційні християнські вартості, ми не мусимо боротися з ісламом у Європі, але мусимо боротись за сильне християнство, ми не так хочемо проти абортів виступати, але боротися за людське життя", - каже глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

Владика Святослав зауважив: у своїй роботі буде дотримуватися курсу, закладеного Блаженнішим Любомиром Гузаром.

"По-людськи скажу так - очевидно, страхаюся, як мурашка перед великою горою. Але, з іншого боку, я маю велику певність, тому що Блаженнійший Любомир є зі мною", - каже глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

Новий Патріарх УГКЦ Владика Святослав (Шевчук) офіційно заступив на церковний престол 27 березня. Досі він опікувався єпархією у Буенос-Айресі, очолював духовну семінарію у Львові, і навіть був фельдшером у Луганському вищому військовому авіаційному училищі. У вільний час патріарх згадує дитинство і грає на скрипці.