Мовляв, під час Харківських переговорів, Україна вже поступилася долею Чорноморського Флоту, тепер черга за ГТС.

"Коли міністр Бойко веде ці складні переговори для країни виникають питання, що він може запропонувати "Газпрому" як компроміс. Видно, це може бути тільки майбутнє української ГТС. Інших активів в галузі точно немає. У зовнішньополітичній сфері це може бути ще митний союз. Нам потрібно готуватися до того, що ГТС частково переходитиме під контроль іноземного оператора", - каже директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

Втім, як саме відбуватимуться україно-російські "газові" переговори, експерти прогнозувати не беруться. Впевнені, у російської сторони є конкретний пакет вимог та пропозицій.

"Найбільша проблема українських газових стосунків з росіянами, і це історично, це непрозорість. Завжди 100% в історії ми до офіційної сторони мали неофіційну. І це проблема України. Дуже велика. Тому, що росіяни в разі потреби цим користуються", - каже провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко.

Нагадаємо, сьогодні Україну відвідає голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер. Він зустрінеться із міністром енергетики і вугільної промисловості України Юрієм Бойком. Йтиметься про зміни умов контракту на постачання природного газу. Українська сторона має намір добитися зниження цін на блакитне паливо.