З трьох сторін містечко оточене Дністром, така собі підкова. Через сприятливий клімат тут на два тижні швидше дозрівають овочі та фрукти. Та якщо зараз Заліщики рай для томатів і перців, то в минулому столітті це був рай для відпочивальників.

Потрапили б ви сюди 80 років тому, то опинилися б на одному з кращих курортів Польщі. Поїхати в Заліщики було настільки ж престижно, як і на пляжі Французької Рив'єри. Поляки так любили тут відпочивати, що провели прямий залізничний рейс з Варшави – швидкісну люксторпеду.

Тож як розважались тут заможні і впливові? На вибір було декілька яхт клубів, адже місто розкинулось у центрі мальовничого Дністровського каньйону. Далі можна було пограти в теніс, а згодом поніжитись на пляжі. Для особливо розкутих навіть у ті часу був нудистський пляж.

Читайте також: Один із топових європейських курортів минулого століття був в Україні

Навесні всі ринули в Заліщики, аби помилуватися цвітінням абрикосів, а наприкінці вересня – туристів заманювали святом збору винограду "Вінобранє". Кількість відпочивальників щороку зростала, відповідно розширювалась і мережа пансіонатів. До прикладу Неаполь, Байка, Рив'єра.

Особливо престижно було мати власну віллу, поляки активно скуповували земельні ділянки. Навіть маршал Польщі Юзеф Пілсудський мав тут власний будиночок.

Куди ж поділась уся ця краса? Всьому виною пагубна повінь, яка у 1941-му знищила всі пляжі. Далі прийшла війна, і було вже не до курортів. А Радянський Союз, якому ці землі перейшли, прагнув побудувати соціалістичне містечко, в якому було не місце буржуазному та аристократичному духу.