Роспропаганда хоче дискредитувати українських біженців

За майже 9 місяців війни з України виїхало 9,3 мільйона українців, станом на сьогодні в Європі перебуває ще понад 2 мільйони. І росіяни продовжують робити спроби, щоб дискредитувати українців закордоном. Вони роблять це за допомогою відповідних відео, повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.

Читайте також Через холодну зиму: скільки українців ще виїдуть за кордон

Так, за останні 2 тижні в медіапросторі Європи поширили вже третє пропагандистське відео.

Ці ролики оприлюднюються із закликом до українців повертатися додому. Звернення різними мовами до українців має на меті показати, що нібито авторами даного відео є жителі країн ЄС.

Неграмотні росіяни наплутали прапори країн та мову, якою написано "посил". Наприклад, латвійський "заклик" написали турецькою мовою.

Пропагандистські відео для біженців / Фото з телеграму ЦПД

Відеоролики деструктивного характеру європейцями не сприймаються, проте не слід відкидати й варіант, що подібними способами ворог готується до масштабної ІПсО і такі "вкиди" – лише для збору даних та реакцій,
– заявили в ЦПД.

Метою відео є створення брехливого образу України та її громадян в європейському інфопросторі для дискредитації інтеграції України до НАТО.

Скільки українців ще виїдуть за кордон

За майже 9 місяців війни з України виїхало 9,3 мільйона українців, а повернулися вже понад 7,4 мільйона осіб. Разом з тим, за кордоном станом на сьогодні перебуває ще понад 2 мільйони громадян України. І прогнозують, що ще близько 2 – 3 мільйони виїдуть до Європи найближчим часом. Все через похолодання та постійні обстріли критичної інфраструктури.