На першій сходинці – Рінат Ахметов зі статками 15,4 мільярда доларів. Вже багато років він фінансує різноманітні благодійні проекти. У 2011 році на благочинність витратив понад 200 мільйонів гривень. Він має намір стати спонсором бухарестського футбольного клубу "Динамо", та найбільше переймається охороною здоров’я, – пише "Радіо "Свобода".

Президент України Віктор Янукович тільки минулого року на допомогу хворим дітям перерахував понад 7 мільйонів гривень. Ще більші суми, за журналістськими розслідуваннями, він витрачає на свою резиденцію в Межигір’ї.

Водночас, мільйонерка та нардеп від КПУ Оксана Калетник (її статки журнал "Фокус" оцінив у 27,5 мільйонів доларів) не вважає, що потрібно віддавати свої гроші на охорону здоров’я. Вона носить годинник з діамантами, наприклад, за 24 тисячі доларів і каже, що фінансує соціальні проекти спрямовані на підтримку молодих бізнесменів.

Віктор Пінчук є другим найбагатшим українцем зі статками 3,8 мільярда доларів. Цьогоріч він віддасть половину усіх своїх статків на благочинність, приєднавшись до Giving Pledge ("Клятва дарування") – філантропічної ініціативи, заснованої Білом Гейтсом і Уорреном Баффетом у 2010 році. До цього він розвивав мистецтво й допомагав із дружиною Оленою Франчук ВІЛ-інфікованим.

А от Віталій Кличко разом із братом Володимиром допомагає передовсім дітям й не лише в Україні. У 2012 році статки Кличків (за версією "Фокуса") – 57,3 мільйона доларів.

"У нас є стипендії для студентів які обрали непопулярні професії: агроном, фізик, але вони важливі", – каже Віталій Кличко.

Депутат Сергій Тігіпко (за даними Forbes став також мільярдером), переконаний, що гроші потрібно інвестувати у створення нових робочих місць. Він вважає, що зараз дуже ефективними в Україні є сільське господарство і ІТ-бізнес.

Нагадаємо, як повідомляє американська редакція Forbes, у світі налічується 1153 доларових мільярдери. Частка українців серед них становить майже 0,87%.