Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як з’ясували оперативники спецслужби, керівники та менеджмент провайдерів, усвідомлюючи суспільну небезпеку та відвертий антидержавний характер своїх дій, забезпечували транзит трафіку, зокрема на непідконтрольні Україні території Донбасу.

Читайте також: СБУ викрила масштабну мережу агентів російської розвідки: фото

Зважаючи на той факт, що російські спецслужби активно використовують інтернет для проведення спеціальних інформаційних операцій проти нашої держави, в тому числі з використанням своїх "маріонеток" в ОРДЛО, такі дії посадових осіб українських компаній завдають великої шкоди національній безпеці України,
– наголосили в СБУ.

Відтак, співробітники СБУ задокументували протиправну діяльність провайдерів та відкрили за цим фактом кримінальне провадження.

У спецслужбі уточнили, що технологічно транзит трафіку відбувався через підключення каналів зв’язку з Росією до мереж українських телекомунікаційних вузлів з подальшим скеруванням його до донецького провайдера. Останній обслуговував відверто антиукраїнські інформаційні веб-ресурси ‒ "Глав" та "Ради міністрів" "ЛДНР".

Правоохоронці також провели обшуки у приміщеннях провайдерів у Києві та області, Дніпрі, Одесі і Харкові. Під час обшуків було виучено кінцеве комп’ютерне обладнання та документальні матеріали, які підтверджують здійснення протиправної діяльності.