Олег Владичко у блакитному береті за кілька років пройшов майже всі гарячі точки Донбасу, з ним і досі продовжує служити у десанті. Але вже наприкінці листопада блакитний колір залишиться в історії. Десантників чекає реформа і не тільки одностроїв.

"Блакитний берет в мене залишиться. Я йому віддам шану, тому що це історія – я з ним прийшов служити, з ним воював, але зміни відбуваються і я повинен пристосовуватися до цього", – розповів десантник Олег Владичко.

Читайте також: Берет кольору крові, пролитої в боях за свободу України: у ВДВ представили новий однострій

Блакитний берет хлопці змінять на головний убір кольору марун. Темно-бордовий колір ввели засновники цього роду військ – британці. А зараз його носять десантники 59 країн світу. Натомість радянський блакитний використовують тільки в Росії та декількох колишніх радянських республіках. І поки що українці. Наші військові до традиційних кольорів хоч і звикли, але розуміють – від символів агресора потрібно відмовлятись.

Ми жили зі старими символами, які перейшли з Радянського Союзу. Таке зараз носять окупанти, наші так звані "східні брати". От один із таких символів – голубі берети, з яким я та інші ветерани служили. На щастя, він відходить у минуле,
– зазначив ветеран ВДВ Сергій Уланов.

Замість ВДВ буде ДШВ. Окрім беретів, реформа передбачає й іншу назву самих військ.

"Назва десантно-штурмові війська більш точно називає суть і принцип бойового застосування підрозділів, які зараз числяться у складі високомобільних десантних військ", – заявив командувач ВДВ Михайло Забродський.

Дату професійного свята десантників теж змінили. Замість 2 серпня, його тепер відзначатимуть 21 листопада – на Михайла. Святого, десантники здавна вважають своїм покровителем. А його символи – вогняний меч і крила – тепер прикрашатимуть нові берети українських воїнів.